podaj stan wodomierza
eBOK
w razie awarii dzwoń    994

Co zagraża prawidłowej eksploatacji sieci

Rodzaj odpadu Szkodliwe działanie odpadu Jak zagospodarować
Przeterminowane leki. Działanie agresywne na rurociągi kanalizacji sanitarnej. Może prowadzić do jej uszkodzenia oraz zaburzyć procesy technologiczne w oczyszczalni ścieków. Przekazać do punktów zbiórki organizowanych w aptekach.
Niedopałki papierosów. Zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej. Może prowadzić do jej uszkodzenia oraz zaburzyć procesy technologiczne w oczyszczalni ścieków. Wrzucić do pojemnika na odpady komunalne niesegregowane.
Zużyte baterie, drobne części elektroniczne. Działanie agresywne na rurociągi kanalizacji sanitarnej. Może prowadzić do jej uszkodzenia. Przekazać do punktów zbiórki zorganizowanych w sklepach wielkopowierzchniowych.
Materiały higieniczne (patyczki do uszu, waciki kosmetyczne, pampersy, chusteczki higieniczne nawilżane itp.). Zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej skutkujące cofaniem się ścieków. Wrzucić do pojemnika na odpady komunalne niesegregowane.
Resztki jedzenia (zupa, kości, owoce i warzywa itp.). Zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej skutkujące cofaniem się ścieków. Wrzucić do pojemnika koloru brązowego na odpady biodegradowalne.
Drobne materiały budowlane. Uszkodzenia i zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej skutkujące cofaniem się ścieków. Wrzucić do pojemnika na odpady komunalne niesegregowane.
Torebki foliowe. Zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej skutkujące cofaniem się ścieków. Wrzucić do pojemnika koloru żółtego na odpady plastikowe.
Zużyta guma do żucia. Zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej, wprowadzenie do ścieków wirusów i bakterii chorobotwórczych. Wrzucić do pojemnika na odpady komunalne niesegregowane.
Korki lub nakrętki od butelek po napojach. Zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej skutkujące cofaniem się ścieków. Wrzucić do pojemnika koloru żółtego na odpady plastikowe.
Zużyte igły medyczne. Zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej wprowadzenie do ścieków wirusów i bakterii chorobotwórczych. Przekazać do punktów zbiórki zorganizowanych w aptekach.
Zużyty olej i tłuszcz roślinny lub zwierzęcy. Zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej w wyniku osadzania się tłuszczu na ściankach rurociągów. Wrzucić do pojemnika koloru brązowego na odpady biodegradowalne.
Uszkodzone zabawki. Uszkodzenia i zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej skutkujące cofaniem się ścieków. Wrzucić do pojemnika na odpady komunalne niesegregowane.
Popiół. Uszkodzenia i zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej skutkujące cofaniem się ścieków. Schłodzony wrzucić do pojemnika na odpady komunalne niesegregowane.
Zużyty żwirek dla kota. Uszkodzenia i zatykanie rurociągów kanalizacji sanitarnej skutkujące cofaniem się ścieków. Wrzucić do pojemnika na odpady komunalne niesegregowane.

 Aktualności
Czy wiesz, że...?

Bogaci Rzymianie mieli zwyczaj wysyłania niewolnika, aby ten wygrzał im marmurowe siedzisko zanim skorzystają z ubikacji.

czytaj więcejczytaj więcej
Utrudnienia w ruchu

od 30 sierpnia 2022 r. do 30 września 2022 r.
ul. Wybickiego, ul. Dunikowskiego

od 29 sierpnia 2022 r. do 31 lipca 2023 r.
ul. Krzywa, ul. Długosza, ul. Zachodnia

od 14 października 2020 r. do 30 października 2024 r.
ul. Jastrzębia, ul. Przepiórcza, ul. Ceramiczna

czytaj więcejczytaj więcej
Przerwy w dostawie wody

w dniu 26 września 2022 r.
ul. Rynkowa (Targowisko nr 1)

w dniu 26 września 2022 r.
ulice: Dunikowskiego, Legionów Polskich, Kossaka nr 123

czytaj więcejczytaj więcej

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
tel. +48 67 212 50 24 | +48 67 212 29 74
faks +48 67 212 59 30
mwik@mwik.pila.pl
NIP 7640201952 | KRS 0000081995 | REGON 570503455
Spółka wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,
IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy 66.124.000 zł.